Executive masterclass Onderhandelen

Executive masterclass Onderhandelen

  • Behoud controle, ook wanneer de druk toeneemt.
  • Ontmasker elke leugen en gebruik AI als uw wapen.
  • Groei van tactische speler naar strategische meester die elke zet van de tegenpartij voorspelt.

Onderhandelen is het proces waarbij twee of meer partijen met uiteenlopende belangen en posities door middel van communicatie, strategie en wederzijdse beïnvloeding zoeken naar een overeenkomst die voor beide partijen acceptabel is. Deze uitkomst wordt bepaald door voorbereiding, inzicht in de tegenpartij en beheersing van het onderhandelingsproces.

Droom en werkelijkheid …

Elke onderhandelaar hoopt als gelijke aan de onderhandelingstafel te zitten met het ‘we hebben elkaar nodig’-gevoel.  En soms is dit ook zo…  Dan wordt gepraat en overlegd, meer dan onderhandeld.  Beide partijen creëren waarde.  Met elkaar en voor elkaar. Maar dat is de uitzondering. Niet de regel.

Bent u de duif of de havik: de illusie van gelijkwaardigheid

In de echte wereld vechten partijen voor elke centimeter terrein. Marges worden aangevallen. Machtsposities wordt getest. Zwaktes worden genadeloos uitgebuit. Win-win? Dat is wat winnaars achteraf claimen. Partnership? Dat krijgt u pas als u sterk genoeg bent om het af te dwingen. De waarheid: het gemeenschappelijke belang komt pas in beeld wanneer beide partijen hun eigenbelang hebben veiliggesteld. Niet eerder.

En dan wint ervaring. Als ervaren onderhandelaar bent u uw gewicht in goud waard. Want met een havik wordt onderhandeld. De duif wordt opgegeten.

Onderhandelen anno 2026

Daarom ontwikkelde IFBD deze unieke Masterclass. Drie intensieve, transformerende dagen waarin u wordt ondergedompeld in de complexiteit van moderne onderhandelingen.  Zonder feel good filters, zonder opsmuk.  

Wat maakt deze training uniek? U wordt geconfronteerd met onderhandelen zoals het werkelijk is. Geen brave casestudies uit handboeken. Geen theoretische modellen die niet stand houden in de praktijk. Maar concrete, herkenbare situaties waarin de druk toeneemt, de emoties hoog zijn en de inzet kritiek is.

U leert niet alleen de manipulatietechnieken en psychologische trucs – u leert vooral hoe u grip, overzicht en controle behoudt. Ook wanneer uw tegenpartij alle registers opentrekt.

Alleen voor echte onderhandelaars

Deze Masterclass is uniek. Niet alleen vergroot zij uw comfortzone als onderhandelaar, maar bovendien leert u van de beste. Uw hoofddocent, George van Houtem, begeleidt als professioneel onderhandelaar complexe negotiaties en treedt op als bemiddelaar bij zakelijke geschillen en conflicten.  Hiernaast is hij bestseller auteur en de meest gevraagde (en gewaardeerde) onderhandelingstrainer van de Benelux.  Hij trainde intussen vele duizenden onderhandelaars in Vlaanderen en Nederland en is de hoofdtrainer onderhandelen binnen IFBD.  

Leer van toponderhandelaars uit de frontlinie

Maar er is meer. Deze Masterclass brengt u in contact met unieke keynote sprekers – topmanagers en doorgewinterde professionals die onderhandelen in de meest extreme omstandigheden:

  • Hoe herkent u leugens wanneer uw tegenpartij met een pokerface liegt dat hij barst?
  • Hoe integreert u AI in uw onderhandelingsstrategie voor datagedreven superieure beslissingen of voorbereidingen?
  • Wat doet u bij onderhandelingen waar uw leven – of minstens uw carrière – van afhangt?

Deze experts delen geen powerpointtheorieën. Ze delen littekens, strategieën en confronterende inzichten uit domeinen die u niet kent: gijzelingsonderhandelingen, politieke compromissen, SF-achtige onderhandelingen, boardroom battles…

Want onderhandelen beperkt zich niet tot klant-leverancier relaties. Het gebeurt overal. Elke dag. En wie het niet beheerst, verliest.  Elke dag.

Deze Masterclass is niet voor iedereen

Dit programma is uitsluitend bedoeld voor professionals die:

  • begrijpen dat onderhandelen een strategische kerncapaciteit is, geen soft skill
  • bereid zijn hun huidige aanpak fundamenteel ter discussie te stellen
  • willen leren van de scherpste onderhandelingsexperts van de Benelux
  • inzien dat hun resultaten morgen afhangen van wat ze vandaag leren

Als dat u bent, dan is deze Masterclass uw volgende cruciale investering. Want de vraag is niet óf u gaat onderhandelen. De vraag is of u wint of verliest.

Wat mag u verwachten in deze 3 dagen: bouwstenen van deze Masterclass

  • De aard van onderhandelingen
  • Fases in onderhandelingen
  • Voorbereiding; strategisch en tactisch
  • Machtsverhoudingen bepalen en beïnvloeden
  • Strategie en tactieken in openingsfase 
  • Strategie en tactieken in middenfase
  • Strategie en tactieken in eindfase
  • Stijlen van onderhandelen
  • Emotie management tijdens onderhandelen 
  • Team onderhandelingen
  • Onderhandelen met de achterban
  • Onderhandelen als het heet wordt
  • Dirty tricks herkennen en pareren 
George Van Houtem - hoofddocent
Weinig onderhandelingen zijn win-win. Partnership is vaak een luxe. Eigenbelang en resultaat zijn de regel. U kunt maar beter voorbereid aan tafel gaan zitten. Want een duif wordt opgegeten, maar met een havik wordt onderhandeld.

George Van Houtem - hoofddocent

Expertise

Mr. George van Houtem MBAis Partner bij het European Institute for Negotiation

En tot 2022 vennoot bij Holland Consulting Group en mededirecteur van HCG Onderhandelingsinstituut, samen met prof. dr. Willem Mastenbroek. Als jurist begeleidt hij complexe onderhandelingen, bemiddelt bij zakelijke geschillen waar miljoenen op het spel staan, en adviseert bedrijven in hun meest kritieke trajecten.

George is auteur van “De Dirty Tricks van het onderhandelen”, dat onmiddellijk na verschijning een absolute bestseller werd en dat blijft tot vandaag. Hierop volgden “Onderhandelen als het heet wordt” en “De Psychologie van het Onderhandelen”. Hij is een veelgevraagd spreker op congressen en seminars en trainde inmiddels meer dan 2.500 onderhandelaars voor het IFBD.

Waarom George deze Masterclass leidt …

George kent niet alleen de theorie – hij leeft in de praktijk. Hij ziet dagelijks waar onderhandelaars falen en waar ze winnen. Hij kent de dirty tricks omdat hij ze zelf heeft toegepast én heeft zien toepassen. Hij weet wat werkt wanneer de druk oploopt en de inzet kritiek wordt.

Deze Masterclass is het resultaat van decennia ervaring, duizenden trainingen en honderden complexe onderhandelingen. Geen academisch programma, maar pure overdracht van wat echt werkt aan de onderhandelingstafel. Want ervaring wint van talent. Strategie wint van intuïtie. En voorbereiding wint van improvisatie.

 

Dirk Coomans - keynote spreker
Iemand staat op de rand. Een gijzeling escaleert. Een afpersing loopt uit de hand. In die momenten is er geen ruimte voor fouten. Alleen resultaat telt – leven of dood.

Dirk Coomans - keynote spreker

35 jaar aan de frontlinie

Als voormalig crisisonderhandelaar bij de Special Units van de politie verdiende Dirk zijn sporen waar de druk het hoogst is. Meer dan 35 jaar lang bracht hij mensen in acute crisis tot rust, voorkwam hij fatale aflopen bij zelfmoordpogingen en onderhandelde hij bij ontvoeringen en afpersingszaken. Zijn unieke kracht is het vermogen om in seconden vertrouwen op te bouwen en binnen minuten een levensreddende band te creëren. Vandaag heeft Dirk één missie: effectieve, verbindende communicatie toegankelijk maken voor professionals die resultaat willen.

Van crisis naar controle

De strategieën die Dirk inzette in life-or-death situaties zijn dezelfde technieken die u nodig heeft in uw professionele realiteit. Tijdens zijn keynote leert u hoe u in hoogspanningssituaties controle behoudt, hoe u razendsnel vertrouwen opbouwt zelfs bij vijandige tegenpartijen, welke communicatietechnieken werken wanneer emoties oplopen, en hoe u conflicten de-escaleert voordat ze exploderen. Dirks voorbeelden komen niet uit boeken – ze komen uit situaties waar zijn woorden het verschil maakten tussen leven en dood. Want wanneer het er echt op aankomt, zijn uw communicatievaardigheden uw enige wapen.

 

Job Boersma - keynote spreker
Wanneer minimaliseert een leverancier zijn marges? Wanneer verbergt een klant zijn werkelijke budget? Wanneer liegt uw tegenpartij over zijn alternatieven, deadlines of bevoegdheden? Elke onderhandeling draait om informatie. En elke tegenpartij liegt – strategisch of instinctief. Wie die leugens herkent, heeft controle. Wie ze mist, verliest.

Job Boersma - keynote spreker

Leugendetectie aan de onderhandelingstafel

Job Boersma is internationaal erkend expert in emotionele micro-expressie en leugendetectie. Als psycholoog studeerde hij ‘Facial Action Coding System’ (FACS) bij Dr. Erica Rosenberg – wetenschappelijk consultant voor TV-serie ‘Lie To Me’ – en ‘Lie Detection’ bij Prof. Paul Ekman, dé wereldautoriteit op dit gebied. Na zijn academische carrière aan de Universiteit van Amsterdam paste Job zijn expertise toe waar het écht telt: in complexe onderhandelingen voor de Nederlandse Centrale Bank, AFM, ING, ABN AMRO, NIBC Bank, Electrabel en Cameron. Als docent aan Nyenrode Business University en expert voor Psychology Magazine traint hij professionals in het doorgronden van hun tegenpartij.

Wat Job u leert tijdens deze Masterclass

Tijdens zijn keynote onthult Job welke micro-expressies verraden dat uw tegenpartij liegt over zijn positie, hoe u binnen seconden doorhebt wanneer iemand bluft, welke lichaamssignalen echte autoriteit verraden en welke nep zijn, en hoe u verborgen belangen en agenda’s herkent voordat ze tegen u gebruikt worden. Want in onderhandelingen wint wie het beste leest, niet wie het hardste praat.

 

Arnaud Llamas Bravo - keynote spreker
Wat als AI uw onderhandelingspositie versterkt voordat u aan tafel gaat? Binnen minuten analyseert u de volledige contractgeschiedenis. U simuleert scenario's en tegenargumenten. U bereidt data-gedreven antwoorden voor. Dit alles terwijl uw concurrent nog zijn Excel-sheet aan het uploaden is. Welke informatievoordeel geeft u dat? Hoeveel sterker staat u aan tafel?

Arnaud Llamas Bravo - keynote spreker

AI die werkt, geen theorie

Arnaud Llamas Bravo is dé referentie in België voor praktische AI-implementatie. Sinds begin 2024 trainde hij voor IFBD meer dan 5.500 professionals in generatieve AI.  Hij begeleidde intussen honderden bedrijven als AI-trainer.  Zijn kracht ligt in het omzetten van ideeën naar automatisatie, van prompts naar resultaat.

Hoe AI uw onderhandelingen transformeert

Tijdens zijn keynote toont Arnaud concrete toepassingen: hoe u met AI tegenargumenten analyseert en scenario’s doorrekent, hoe u contractdata en historische afspraken in seconden doorzoekt, hoe u AI-agents bouwt die uw strategie voorbereiden en hoe u real-time ondersteuning krijgt tijdens complexe gesprekken. Geen theorie, maar werkende oplossingen die u direct toepast. Want wie AI beheerst, zit niet alleen slimmer aan tafel – hij zit sterker.

Neem voor meer informatie contact met ons op
Datum & locatie van geplande sessie(s):
Hou mij op de hoogte van nieuwe data
Kostprijs (volledige) training
Inschrijven Inschrijven * Per extra collega ontvangt u 5% korting op het totaalbedrag met een maximum van 20% (= 5 collega's of meer).
U hebt zich ingeschreven? Wat nu ...

Klik HIER voor praktische informatie.


Uw persoonlijk carrièrepad: waar staat u vandaag en waar wilt u morgen staan

Het IFBD ontwikkelde speciaal voor u deze unieke carrière-testen, waarbij u uw persoonlijk leer- en groeipad kunt vinden. Het IFBD adviseert zo welke training u vandaag én morgen nodig heeft om uw ambities te realiseren. Klik op het respectievelijke leerpad.  (6 minuten per test).

(Klik op één van deze groeipaden voor een ‘in depth self assessment’ en ontvang een gevalideerd testresultaat.)

Quinn Test: ontdek uw talent als business professional
TOP 10 IFBD-trainingen

Managen met tegenwind

Positief en veerkrachtig leiderschap is – zeker nu alles wat moeilijker gaat – uw enige manier om te slagen. Het IFBD helpt u graag bij het uitstippelen van uw (nieuwe) weg. In deze brochure “Managen met tegenwind” vindt u +/- 40 gedegen programma’s die u, uw team en uw organisatie future proof maken. Vandaag worden andere dingen van u verwacht en ook u verwacht vandaag andere dingen.

 

 

Anderen bekeken ook
Human Resources & Arbeidsrecht Communiceren & onderhandelen met vakbonden op de werkvloer Communiceren & onderhandelen met vakbonden op de werkvloer Lees meer lees meer Onderhandelen 101 beïnvloedingstechnieken 101 beïnvloedingstechnieken Lees meer lees meer Juridische trainingen Voeren van sociale onderhandelingen Voeren van sociale onderhandelingen Lees meer lees meer Writers academy De psychologie van het onderhandelen De psychologie van het onderhandelen Lees meer lees meer